Partial Date (7.x-1.0-alpha4) - en to az translation catalogue (26 entries)

en: Value
az: Qiymət

en: Date
az: Tarix

en: Weight
az: Çəki

en: Default
az: Susmaya görə

en: Component
az: Komponent

en: Date format
az: Vaxt formatı

en: Custom
az: Seçilmiş

en: Is less than or equal to
az: Az və ya bərabərdir

en: Is equal to
az: Bərabərdir

en: Is greater than or equal to
az: Böyük və ya bərabərdir

en: Is greater than
az: Daha böyükdür

en: Is not equal to
az: Bərabər deyil

en: N/A
az: Yox

en: Start date
az: Başlanğıc tarixi

en: @min and @max
az: @min və @max

en: empty
az: boş

en: Is empty (NULL)
az: Boşdur (NULL)

en: not empty
az: boş deyil

en: exposed
az: məruz

en: Is between
az: Arasındadır

en: between
az: arasında

en: Is not between
az: Arasında deyil

en: not between
az: arasında deyil

en: Min
az: Minimum

en: And max
az: və maksimum

en: And
az: və
