Partial Date (7.x-1.0-alpha4) - en to fi translation catalogue (37 entries)

en: Value
fi: Arvo

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Weight
fi: Paino

en: Default
fi: Oletus

en: Component
fi: Komponentti

en: Date format
fi: Päivämäärän muoto

en: Custom
fi: Oma

en: Is less than
fi: On pienempi kuin

en: Is less than or equal to
fi: On pienempi tai yhtäsuuri kuin

en: Is equal to
fi: On yhtä kuin

en: Is greater than or equal to
fi: On suurempi tai yhtäsuuri kuin

en: Is greater than
fi: On suurempi kuin

en: Is not equal to
fi: Ei ole yhtä kuin

en: N/A
fi: Ei saatavilla

en: configure
fi: Muokkaa

en: Start date
fi: Aloituspäivämäärä

en: Date/Time
fi: Päivämäärä/Aika

en: Time zone handling
fi: Aikavyöhykkeen hallinta.

en: @min and @max
fi: @min ja @max

en: empty
fi: tyhjä

en: Is empty (NULL)
fi: On tyhjä (NULL)

en: not empty
fi: ei tyhjä

en: exposed
fi: näytetty

en: Is between
fi: On välillä

en: between
fi: välillä

en: Is not between
fi: Ei ole välillä

en: not between
fi: ei välillä

en: And max
fi: Ja max

en: And
fi: Ja

en: Is not empty (NOT NULL)
fi: Ei ole tyhjä (NOT NULL)

[ctx: datetime]
en: Year
fi: Vuosi

[ctx: datetime]
en: Month
fi: Kuukausi

[ctx: datetime]
en: Day
fi: Päivä

[ctx: datetime]
en: Hour
fi: Tunti

[ctx: datetime]
en: Minute
fi: Minuutti

[ctx: datetime]
en: Second
fi: Sekunti

en: Select the date attributes to collect and store.
fi: Valitse kerättävät ja tallennettavat päivämäärä-muuttujat.
