Partial Date (7.x-1.0-alpha6) - en to bo translation catalogue (26 entries)

en: Value
bo: ཐོབ་གྲངས

en: Date
bo: ཚེས་གྲངས

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: Date format
bo: ཚེས་གྲངས་རྣམ་གཞག

en: Custom
bo: རང་བཟོས

en: Is less than
bo: དེ་ལས་ཆུང་བ་ཡིན་པ

en: Is less than or equal to
bo: དེ་ལས་ཆུང་བ་དང་ཡང་ན་འདྲ་མཉམ་ཡིན་པ

en: Is equal to
bo: དེ་དང་འདྲ་མཉམ་ཡིན་པ

en: Is greater than or equal to
bo: དེ་ལས་ཆེ་བ་དང་ཡང་ན་འདྲ་མཉམ་ཡིན་པ

en: Is greater than
bo: དེ་ལས་ཆེ་བ་ཡིན་པ

en: Is not equal to
bo: དེ་དང་འདྲ་མཉམ་མིན་པ

en: configure
bo: སྒྲིག་འགོད

en: @min and @max
bo: @min་དང་@max

en: empty
bo: སྟོང་བ

en: Is empty (NULL)
bo: སྟོང་བ་ཡིན་པ༼NULL༽

en: not empty
bo: སྟོང་བ་མིན་པ

en: exposed
bo: ཕྱིར་མངོན་ཟིན་པ

en: Is between
bo: བར་དུ་ཡིན་པ

en: between
bo: བར་དུ་

en: Is not between
bo: བར་དུ་མིན་པ

en: not between
bo: བར་དུ་མེད་པ

en: Min
bo: ཆུང་ཤོས

en: And max
bo: དང་ཆེ་ཤོས།

en: And
bo: དང་

en: Is not empty (NOT NULL)
bo: སྟོང་བ་མིན་པ༼NOT NULL༽
