Partial Date (7.x-1.0-alpha6) - en to is translation catalogue (30 entries)

en: Value
is: Gildi

en: Date
is: Dagsetning

en: Weight
is: Vægi

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Component
is: Íhlutur

en: Date format
is: Dagsetningarsnið

en: Custom
is: Sérsniðið

en: Is less than
is: Er minna en

en: Is less than or equal to
is: Er minna en eða jafnt og

en: Is equal to
is: Er jafnt

en: Is greater than or equal to
is: Er stærra en eða jafnt og

en: Is greater than
is: Er stærra en

en: Is not equal to
is: Er ekki jafnt

en: N/A
is: Á ekki við

en: configure
is: stilla

en: Start date
is: Hefst þann:

en: Date/Time
is: Dagsetning/Tími

en: @min and @max
is: @min og @max

en: empty
is: tómt

en: Is between
is: Er milli

en: between
is: milli

en: Is not between
is: Er ekki milli

en: not between
is: ekki milli

en: And
is: Og

[ctx: datetime]
en: Year
is: Ár

[ctx: datetime]
en: Month
is: Mánuður

[ctx: datetime]
en: Day
is: Dagur

[ctx: datetime]
en: Hour
is: Klukkustund

[ctx: datetime]
en: Minute
is: Mínúta

[ctx: datetime]
en: Second
is: Sekúnda
