Partial Date (7.x-1.0-alpha6) - en to pl translation catalogue (39 entries)

en: Value
pl: Wartość

en: Date
pl: Data

en: Weight
pl: Waga

en: Default
pl: Domyślny

en: Component
pl: Komponent

en: Date format
pl: Format daty

en: Custom
pl: Własne

en: Is less than
pl: Mniej niż

en: Is less than or equal to
pl: Mniejszy lub równy

en: Is equal to
pl: Równy

en: Is greater than or equal to
pl: Większy lub równy

en: Is greater than
pl: Większy niż

en: Is not equal to
pl: Nie jest równy

en: N/A
pl: niedostępne

en: configure
pl: konfiguruj

en: Start date
pl: Data początkowa

en: Date/Time
pl: Data/godzina

en: Time zone handling
pl: Obsługa stref czasowych

en: @min and @max
pl: @min i @max

en: empty
pl: pusty

en: Is empty (NULL)
pl: Jest pusty (NULL)

en: not empty
pl: nie pusty

en: exposed
pl: udostępniony

en: Is between
pl: W przedziale

en: between
pl: z przedziału

en: Is not between
pl: Poza przedziałem

en: not between
pl: nie z przedziału

en: Min
pl: Minimum

en: And max
pl: i max

en: And
pl: i

en: Is not empty (NOT NULL)
pl: Nie jest pusty (NOT NULL)

[ctx: datetime]
en: Year
pl: Rok

[ctx: datetime]
en: Month
pl: Miesiąc

[ctx: datetime]
en: Day
pl: Dzień

[ctx: datetime]
en: Hour
pl: Godzina

[ctx: datetime]
en: Minute
pl: Minuta

[ctx: datetime]
en: Second
pl: Sekunda

en: Select the date attributes to collect and store.
pl: Wybierz wprowadzane i przechowywane atrybuty daty.

en: Minute increments
pl: Przyrosty minutowe
