Partial Date (7.x-1.0-alpha6) - en to sv translation catalogue (38 entries)

en: Value
sv: Värde

en: Date
sv: Datum

en: Weight
sv: Vikt

en: Default
sv: Förvald

en: Component
sv: Komponent

en: Date format
sv: Datumformat

en: Custom
sv: Anpassad

en: Is less than
sv: Är mindre än

en: Is less than or equal to
sv: Är mindre än eller lika med

en: Is equal to
sv: Är lika med

en: Is greater than or equal to
sv: Är större än eller lika med

en: Is greater than
sv: Är större än

en: Is not equal to
sv: Är inte lika med

en: N/A
sv: Inte tillgänglig

en: configure
sv: konfigurera

en: Start date
sv: Startdatum

en: Date/Time
sv: Datum/Tid

en: Time zone handling
sv: Hantering av tidszon

en: @min and @max
sv: @min och @max

en: empty
sv: tom

en: Is empty (NULL)
sv: Är tom (INNEHÅLLSLÖS)

en: not empty
sv: inte tom

en: exposed
sv: exponerad

en: Is between
sv: Är mellan

en: between
sv: mellan

en: Is not between
sv: Är inte mellan

en: not between
sv: inte mellan

en: Min
sv: minsta

en: And max
sv: och maximalt

en: And
sv: och

en: Is not empty (NOT NULL)
sv: Är inte tom (INTE INNEHÅLLSLÖST)

[ctx: datetime]
en: Year
sv: År

[ctx: datetime]
en: Month
sv: Månad

[ctx: datetime]
en: Day
sv: Dag

[ctx: datetime]
en: Hour
sv: Timma

[ctx: datetime]
en: Minute
sv: Minut

[ctx: datetime]
en: Second
sv: Sekund

en: Select the date attributes to collect and store.
sv: Välj datumattributen att samla in och lagra.
