Partial Date (7.x-1.0-alpha6) - en to ta translation catalogue (21 entries)

en: Value
ta: மதிப்பு

en: Date
ta: தேதி

en: Weight
ta: எடை

en: Default
ta: இயல்பான

en: Date format
ta: தேதி வடிவம்

en: Custom
ta: விருப்பத்தெரிவு

en: Is less than
ta: விட குறைவாக உள்ளது

en: Is equal to
ta: சமமாக

en: Is greater than or equal to
ta: அதிகமாக அல்லது சமமாக

en: Is greater than
ta: விட அதிகமாக உள்ளது

en: Is not equal to
ta: சமமல்ல

en: N/A
ta: இல்

en: configure
ta: முறையமை

en: empty
ta: காலி

[ctx: datetime]
en: Year
ta: ஆண்டு

[ctx: datetime]
en: Month
ta: மாதம்

[ctx: datetime]
en: Day
ta: நாள்

[ctx: datetime]
en: Hour
ta: மணி

[ctx: datetime]
en: Minute
ta: நிமிடம்

[ctx: datetime]
en: Second
ta: நொடி

[ctx: datetime]
en: Timezone
ta: நேர மண்டலம்
