Partial Date (7.x-1.0-beta1) - en to te translation catalogue (16 entries)

en: Value
te: విలువ

en: Date
te: తేదీ

en: Weight
te: భారం

en: Default
te: అప్రమేయం

en: Date format
te: తేదీ ఆకృతి

en: N/A
te: వర్తించదు

en: Date/Time
te: తేదీ/సమయం

en: @min and @max
te: @min మరియు @max

en: empty
te: ఖాళీ

en: And
te: మరియు

[ctx: datetime]
en: Year
te: సంవత్సరం

[ctx: datetime]
en: Month
te: నెల

[ctx: datetime]
en: Day
te: రోజు

[ctx: datetime]
en: Hour
te: గంట

[ctx: datetime]
en: Minute
te: నిమిషం

[ctx: datetime]
en: Second
te: క్షణం
