Partial Date (7.x-1.0-beta1) - en to th translation catalogue (29 entries)

en: Value
th: ค่า

en: Date
th: วันที่

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Date format
th: รูปแบบวันที่

en: Custom
th: กำหนดเอง

en: Is less than
th: น้อยกว่า

en: Is less than or equal to
th: น้อยกว่าหรือเท่ากับ

en: Is equal to
th: เท่ากับ

en: Is greater than or equal to
th: มากกว่าหรือเท่ากับ

en: Is greater than
th: มากกว่า

en: Is not equal to
th: ไม่เท่ากับ

en: N/A
th: ไม่มี

en: configure
th: ตั้งค่า

en: Start date
th: วันที่เริ่มต้น

en: Date/Time
th: วัน / เวลา

en: empty
th: ว่างเปล่า

en: Is empty (NULL)
th: ว่างเปล่า ( null )

en: not empty
th: ไม่ว่างเปล่า

en: Is between
th: อยู่ระหว่าง

en: between
th: ระหว่าง

en: Is not between
th: ไม่ได้อยู่ระหว่าง

en: not between
th: ไม่ได้อยู่ระหว่าง

en: Is not empty (NOT NULL)
th: ไม่ว่างเปล่า (ไม่ NULL)

[ctx: datetime]
en: Year
th: ปี

[ctx: datetime]
en: Month
th: เดือน

[ctx: datetime]
en: Day
th: วัน

[ctx: datetime]
en: Hour
th: ชั่วโมง

[ctx: datetime]
en: Minute
th: นาที

[ctx: datetime]
en: Second
th: วินาที
