Particle Emitter (7.x-2.0-beta1) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Center
pt: Central

en: Off
pt: Desligado

en: General
pt: Geral

en: Colors
pt: Cores

en: Configuration
pt: Configurações

en: Other
pt: Outros

en: Random
pt: Aleatório

en: Save settings
pt: Salvar as configurações

en: Full
pt: Completo

en: Fixed
pt: Fixo

en: Block ID
pt: Identificador do bloco

en: Scope
pt: Escopo

en: Blocks
pt: Blocos

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Radius
pt: Raio

en: About
pt: Sobre

en: Canvas
pt: Tela

en: Gradient
pt: Degradê
