Particle Emitter (7.x-2.0-beta1) - en to uk translation catalogue (30 entries)

en: Center
uk: По центру

en: Off
uk: Вимкнено

en: General
uk: Загальне

en: Colors
uk: Кольори

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Other
uk: Інше

en: Random
uk: Випадково

en: Save settings
uk: Зберегти налаштування

en: Full
uk: Повністю

en: Block Name
uk: Назва блоку

en: Circles
uk: Кола

en: Fixed
uk: Фіксоване

en: Block ID
uk: ID блоку

en: Scope
uk: Область

en: Blocks
uk: Блоки

en: Offset
uk: Зміщення

en: Radius
uk: Радіус

en: About
uk: Про модуль

en: Add new block
uk: Додати новий блок

en: Canvas
uk: Полотно

en: Circle
uk: Коло

en: Gradient
uk: Градієнт

en: Grow
uk: Збільшити

en: Mouse
uk: Миша

en: Frame Rate
uk: Частота кадрів

en: Particles
uk: Частинки

en: Particle count
uk: Кількість частинок

en: Fill Type
uk: Тип заповнення

en: Emitter
uk: Випромінювач

en: Shrink
uk: Зменшити
