Particle Emitter (7.x-2.0-beta2) - en to ja translation catalogue (22 entries)

en: Images
ja: イメージ

en: Link
ja: リンク

en: Image
ja: 画像

en: Center
ja: 中央

en: Text
ja: テキスト

en: Off
ja: オフ

en: General
ja: 全般

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Other
ja: その他

en: Random
ja: ランダム

en: Save settings
ja: 設定の保存

en: Full
ja: すべて

en: Fixed
ja: 固定

en: Block ID
ja: ブロックID

en: Scope
ja: スコープ

en: Blocks
ja: ブロック

en: Offset
ja: オフセット

en: About
ja: アバウト

en: Add new block
ja: ブロックを追加

en: Canvas
ja: カンバス

en: Gradient
ja: グラデーション

en: Add new image
ja: 画像を追加
