Particle Emitter (7.x-2.0-beta2) - en to de translation catalogue (28 entries)

en: Images
de: Bilder

en: Image
de: Bild

en: Center
de: Zentriert

en: Off
de: Aus

en: General
de: Allgemein

en: Colors
de: Farben

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Other
de: Weitere

en: Random
de: Zufall

en: Save settings
de: Einstellungen speichern

en: Full
de: Vollständig

en: Circles
de: Kreise

en: Fixed
de: Statisch

en: Block ID
de: Block-ID

en: Scope
de: Anwendungsbereich

en: Blocks
de: Blöcke

en: Offset
de: Versatz

en: About
de: Über

en: Add new block
de: Neuen Block hinzufügen

en: Canvas
de: Leinwand

en: Circle
de: Kreis

en: Rectangle
de: Rechteck

en: Gradient
de: Farbverlauf

en: Grow
de: Vergrößern

en: Mouse
de: Maus

en: Text style
de: Text Style

en: Shrink
de: Schrumpfen

en: Image link
de: Bild-Link
