Particle Emitter (7.x-2.0-beta2) - en to fr translation catalogue (29 entries)

en: Link
fr: Lien

en: Center
fr: Centre

en: Text
fr: Texte

en: Off
fr: Désactivé

en: General
fr: Général

en: Colors
fr: Couleurs

en: Other
fr: Autre

en: Random
fr: Au hasard

en: Save settings
fr: Enregistrer les paramètres

en: Full
fr: Complet

en: Block Name
fr: Nom du bloc

en: Circles
fr: Cercles

en: Fixed
fr: Fixe

en: Block ID
fr: ID bloc

en: Scope
fr: Étendue

en: Blocks
fr: Blocs

en: Offset
fr: Décalage

en: Radius
fr: Rayon

en: About
fr: À propos

en: Add new block
fr: Ajouter un nouveau bloc

en: Canvas
fr: Canevas

en: Circle
fr: Cercle

en: Gradient
fr: Dégradé

en: Add new image
fr: Ajouter de nouvelles images

en: Mouse
fr: Souris

en: Remove this custom block
fr: Retirer ce bloc personnalisé

en: Particles Coloration
fr: Coloration des particules

en: Fill Type
fr: Type de remplissage

en: Define the amount of particles.
fr: Définir le nombre de particules.
