Performance and Scalability Checklist (7.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (6 entries)

en: Enable
it: Abilita

en: Download
it: Scarica

en: Modules
it: Moduli

en: Configure
it: Configura

en: Performance
it: Prestazioni

en: Performance and scalability
it: Performance e scalabilità
