PassWd only (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (8 entries)

en: user
da: bruger

en: Description
da: Beskrivelse

en: Password
da: Adgangskode

en: Save
da: Gem

en: Log in
da: Log ind

en: Link text
da: Linktekst

en: Sorry, too many failed login attempts from your IP address. This IP address is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>.
da: Beklager, for mange mislykkede login-forsøg fra din IP-adresse. Denne adresse er midlertidigt blokeret. Prøv igen senere eller <a href="@url">bestil en ny adgangskode</a>.

en: Sorry, there has been more than one failed login attempt for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>. | Sorry, there have been more than @count failed login attempts for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>.
da[0]: Beklager, men der har været mere end ét forgæves forsøg på at logge ind på denne konto. Den er midlertidigt blokeret. Prøv igen senere eller <a href="@url">bed om en ny adgangskode</a>.
da[1]: Beklager, men der har været mere end @count forgæves forsøg på at logge ind på denne konto. Den er midlertidigt blokeret. Prøv igen senere eller <a href="@url">bed om en ny adgangskode</a>.
