PassWd only (7.x-1.0) - en to nl translation catalogue (11 entries)

en: user
nl: gebruiker

en: Description
nl: Beschrijving

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Save
nl: Opslaan

en: Log in
nl: Inloggen

en: Link text
nl: Linktekst

en: Sorry, too many failed login attempts from your IP address. This IP address is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>.
nl: Sorry, te veel loginpogingen vanaf dit IP-adres. Dit IP-adres is tijdelijk geblokkeerd. Probeer het opnieuw of <a href="@url">vraag een nieuw wachtwoord aan</a>.

en: Sorry, there has been more than one failed login attempt for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>. | Sorry, there have been more than @count failed login attempts for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>.
nl[0]: Sorry, er zijn meerdere mislukte pogingen gedaan om in te loggen met dit account. Het account is tijdelijk geblokkeerd. Probeer het later opnieuw of <a href="@url">vraag een nieuw wachtwoord aan</a>.
nl[1]: Sorry, er zijn meer dan @count pogingen gedaan om in te loggen met dit account. Het account is tijdelijk geblokkeerd. Probeer het later opnieuw of <a href="@url">vraag een nieuw wachtwoord aan</a>.

en: You are not logged in.
nl: U bent niet ingelogd.

en: I have an account
nl: Ik heb een account

en: I want to create an account
nl: Ik wil een account aanmaken
