PassWd only (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: user
pt: usuário

en: Description
pt: Descrição

en: Password
pt: Senha

en: Save
pt: Salvar

en: Log in
pt: Entrar

en: Link text
pt: Texto do link

en: Sorry, too many failed login attempts from your IP address. This IP address is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>.
pt: Desculpe, houveram muitas tentativas de login sem sucesso do seu endereço IP. Este endereço IP está bloqueado temporariamente. Tente novamente mais tarde ou <a href="@url">solicite uma nova senha</a>.

en: Sorry, there has been more than one failed login attempt for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>. | Sorry, there have been more than @count failed login attempts for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>.
pt[0]: Desculpe, houve mais de uma tentativa sem sucesso de acesso a esta conta. Ela está temporariamente bloqueada. Tente novamente mais tarde ou <a href="@url">solicite uma nova senha</a>.
pt[1]: Desculpe, houve mais de @count tentativas sem sucesso de acesso a esta conta. Ela está temporariamente bloqueada. Tente novamente mais tarde ou <a href="@url">solicite uma nova senha</a>.

en: You are not logged in.
pt: Você não está logado.

en: I have an account
pt: Eu tenho uma conta

en: I want to create an account
pt: Eu quero criar uma conta
