Password reset (7.x-1.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (12 entries)

en: Next
hi: अगला

en: user
hi: प्रयोक्ता

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Use count
hi: प्रियोग संख्या

en: View
hi: देखें

en: Question
hi: सवाल

en: Hourly threshold
hi: प्रति घंटा की सीमा

en: Empty
hi: खाली
