Password reset (7.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Next
it: Successivo

en: user
it: utente

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Username
it: Nome utente

en: Cancel
it: Annulla

en: Edit
it: Modifica

en: Use count
it: Contatore di utilizzo

en: View
it: Visualizza

en: Question
it: Domanda

en: Answer
it: Risposta

en: Hourly threshold
it: Limite orario.

en: Click here
it: Clicca qui

en: Empty
it: Vuoto
