Password Policy (7.x-1.0-beta2) - en to ro translation catalogue (45 entries)

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Reset to defaults
ro: Resetează la valori implicite.

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Username
ro: Nume utilizator

en: List
ro: Listă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Enabled
ro: Activat

en: Action
ro: Acțiune

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Available variables are:
ro: Variabilele disponibile sunt:

en: Edit
ro: Editați

en: This action cannot be undone.
ro: Această acțiune nu are cale de întoarcere.

en: Password
ro: Parolă

en: Weight
ro: Greutate

en: The configuration options have been saved.
ro: Opțiunile de configurare au fost salvate.

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Save
ro: Salvare

en: Add
ro: Adaugă

en: View
ro: Afișează

en: Length
ro: Lungime

en: History
ro: Istoric

en: The configuration options have been reset to their default values.
ro: Opţiunile de configurare au fost stabilite la valorile lor implicite.

en: Create
ro: Crează

en: Good
ro: Bun

en: Roles
ro: Roluri

en: Warning
ro: Avertizare

en: Medium
ro: Mediu

en: Other
ro: Altele

en: Save changes
ro: Salvare schimbări

en: Visibility settings
ro: Setări vizibilitate

en: Expiration
ro: Data expirării

en: Change
ro: Modificare

en: The changes have been saved.
ro: Modificările au fost salvate.

en: Blocked
ro: Blocat

en: Passwords match:
ro: Verificare parolă:

en: User's {users}.uid.
ro: {users}.uid utilizatorului.

en: Role ID.
ro: ID-ul rolului.

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
ro: Pentru a schimba parola curentă, introduceți parola nouă în ambele câmpuri.

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title
