Password policy (7.x-1.0-rc3) - en to da translation catalogue (50 entries)

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: Reset to defaults
da: Gendan standardindstillinger

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Operations
da: Handlinger

en: Username
da: Brugernavn

en: List
da: Vis

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Action
da: Handling

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Available variables are:
da: Tilgængelige variable er:

en: Edit
da: Redigér

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Password
da: Adgangskode

en: Weight
da: Vægt

en: The configuration options have been saved.
da: Indstillingerne er blevet gemt.

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Save
da: Gem

en: Add
da: Tilføj

en: View
da: Vis

en: Length
da: Længde

en: History
da: Historik

en: The configuration options have been reset to their default values.
da: Indstillingernes standardværdier er blevet gendannet.

en: Create
da: Opret

en: Good
da: God

en: Roles
da: Roller

en: Warning
da: Advarsel

en: Other
da: Anden

en: Save changes
da: Gem ændringer

en: Visibility settings
da: Indstillinger for synlighed

en: Expiration
da: Udløb

en: Change
da: Skift

en: The changes have been saved.
da: Ændringerne er blevet gemt.

en: Blocked
da: Blokeret

en: Passwords match:
da: Adgangskoder er ens:

en: Uppercase
da: Store bogstaver

en: User's {users}.uid.
da: Brugerens {users}.uid.

en: Role ID.
da: Rolle ID.

en: Alphanumeric
da: Alfanumerisk

en: Lowercase
da: Minuskler

en: Punctuation
da: Tegnsætning

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
da: Indtast den  nye adgangskode i begge felter for at ændre din nuværende adgangskode.

en: Weak
da: Svagt

en: Fair
da: Nogenlunde

en: Weight for @title
da: Vægt af @title
