Password Policy (7.x-1.15) - en to fa translation catalogue (48 entries)

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Reset to defaults
fa: بازنشاندن به پیش‌فرض

en: Request new password via e-mail.
fa: درخواست گذرواژه جدید از طریق پست الکترونیکی.

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Username
fa: نام کاربری

en: List
fa: فهرست

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: توضیحات

en: Enabled
fa: فعال

en: Action
fa: عملکرد

en: Edit
fa: ویرایش

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Password
fa: گذرواژه

en: Weight
fa: وزن

en: The configuration options have been saved.
fa: تنظیمات ذخیره شدند.

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Add
fa: افزودن

en: View
fa: مشاهده

en: Length
fa: طول

en: History
fa: تاریخچه

en: The configuration options have been reset to their default values.
fa: گزینه‌های پیکربندی به مقادیر پیش‌فرض‌شان بازنشانی شدند.

en: Create
fa: ایجاد

en: Good
fa: خوب

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: E-mail address
fa: نشانی پست الکترونیک

en: Warning
fa: هشدار

en: Other
fa: ساير

en: Save changes
fa: ذخیره تغییرات

en: Visibility settings
fa: تنظیمات وضعیت نمایش

en: Expiration
fa: انقضا

en: The changes have been saved.
fa: تغییرات ذخیره شد.

en: Request new password
fa: درخواست گذرواژه جدید

en: digits
fa: اعداد

en: Blocked
fa: مسدود شده

en: Password for user %name has expired.
fa: گذرواژهکاربر %name منقضی شده است.

en: Subject of warning e-mail
fa: موضوع ایمیل اخطار

en: Body of warning e-mail
fa: متن ایمیل اخطار

en: Password must contain the specified minimum number of digits.
fa: گذرواژه باید حداقل به مقدار تایین شده عدد داشته باشد.

en: digit
fa: عدد

en: Password must contain the specified minimum number of letters.
fa: گذرواژه باید حداقل به مقدار تایین شده حروف الفبا داشته باشد.

en: Expiration settings
fa: تنظیمات انقضا

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
fa: برای تغییر گذرواژه, گذرواژه جدید را در هر دو فیلد وارد کنید.

en: Current password
fa: گذرواژه کنونی

en: Weight for @title
fa: وزن @title
