Password Policy (7.x-1.15) - en to hu translation catalogue (65 entries)

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: Reset to defaults
hu: Visszaállítás az alapértelmezésre

en: Request new password via e-mail.
hu: Új jelszó igénylése e-mailben.

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Username
hu: Felhasználónév

en: List
hu: Lista

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Action
hu: Művelet

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Password
hu: Jelszó

en: Weight
hu: Súly

en: The configuration options have been saved.
hu: A beállítások mentése megtörtént.

en: Settings
hu: Beállítások

en: Note:
hu: Megjegyzés:

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Save
hu: Mentés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: View
hu: Megtekintés

en: Length
hu: Hosszúság

en: History
hu: Történet

en: The configuration options have been reset to their default values.
hu: A beállítások vissza lettek állítva az alapértelmezés szerinti értékükre.

en: Create
hu: Létrehozás

en: Good
hu: Jó

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: E-mail address
hu: E-mail cím

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Other
hu: Egyéb

en: Save changes
hu: Változások mentése

en: Visibility settings
hu: Láthatósági beállítások

en: Expiration
hu: Lejárat

en: Delay
hu: Késleltetés

en: The changes have been saved.
hu: A változások mentése megtörtént.

en: Request new password
hu: Új jelszó igénylése

en: digits
hu: számjegyek

en: Blocked
hu: Zárolt

en: unblock
hu: feloldás

en: Letter
hu: Levél

en: Uppercase
hu: Nagybetűs

en: Expired accounts
hu: Lejárt fiókok

en: Unblock
hu: Feloldás

en: E-mail notification settings
hu: Email értesítés beállítások

en: Unblocked
hu: Nem zárolt

en: No entries
hu: Nincs bejegyzés

en: Bad
hu: Gyenge

en: Constraint
hu: Megkötés

en: Password quality:
hu: Jelszó minősége:

en: The password does not include enough variation to be secure.
hu: A jelszó nem elég változatos ahhoz, hogy biztonságos legyen.

en: Alphanumeric
hu: Alfanumerikus

en: Password must be at least one character in length. | Password must be at least @count characters in length.
hu[0]: A jelszónak legalább egy karakter hosszúnak kell lennie.
hu[1]: A jelszónak legalább @count karakter hosszúnak kell lennie.

en: Lowercase
hu: Kisbetűs

en: Punctuation
hu: Írásjel

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
hu: A jelszó megváltoztatásához az új jelszót mindkét mezőbe be kell írni.

en: Policy
hu: Irányelv

en: Force password change
hu: Kényszerített jelszóváltoztatás

en: Current password
hu: Jelenlegi jelszó

en: Constraints
hu: Megszorítások

en: Password settings
hu: Jelszó beállítások

en: Force password change on next login
hu: Kényszerített jelszóváltoztatás a következő bejelentkezésnél

en: Force users to change their password
hu: Kényszeríti a felhasználókat jelszavuk megváltoztatására

en: Weight for @title
hu: @title súlya
