Password Policy (7.x-1.6) - en to cs translation catalogue (54 entries)

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: Reset to defaults
cs: Obnovit výchozí nastavení

en: Request new password via e-mail.
cs: Požádat o nové heslo prostřednictvím e-mailu.

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Odeslat

en: Operations
cs: Operace

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: List
cs: Seznam

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Description
cs: Popis

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Action
cs: Akce

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Available variables are:
cs: Dostupné proměnné jsou:

en: Edit
cs: Upravit

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: Password
cs: Heslo

en: Weight
cs: Váha

en: The configuration options have been saved.
cs: Nastavení bylo uloženo.

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: edit
cs: upravit

en: Save
cs: Uložit

en: Add
cs: Přidat

en: View
cs: Zobrazit

en: Length
cs: Délka

en: History
cs: Historie

en: The configuration options have been reset to their default values.
cs: Byly obnoveny výchozí hodnoty nastavení.

en: Create
cs: Vytvořit

en: Good
cs: Dobré

en: Roles
cs: Role

en: E-mail address
cs: E-mailová adresa

en: Warning
cs: Varování

en: Other
cs: Jiné

en: Save changes
cs: Uložit změny

en: Visibility settings
cs: Nastavení viditelnosti

en: Expiration
cs: Platnost do

en: The changes have been saved.
cs: Změny byly uloženy.

en: Request new password
cs: Zaslat nové heslo

en: Blocked
cs: Zablokován

en: Passwords match:
cs: Hesla se shodují:

en: E-mail notification settings
cs: Nastavení oznámení e-mailem

en: Constraint
cs: Omezení

en: Punctuation
cs: Interpunkce

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
cs: Pro změnu hesla aktuálního uživatele zadejte nové heslo do obou polí.

en: Policy
cs: Zásada

en: Weak
cs: Slabé

en: Fair
cs: Přiměřené

en: Current password
cs: Aktuální heslo

en: Constraints
cs: Omezení

en: Password settings
cs: Nastavení  hesla

en: Weight for @title
cs: Váha pro @title

en: Password must not contain the username.
cs: Heslo nesmí obsahovat uživatelské jméno.
