Password Policy (7.x-1.6) - en to id translation catalogue (49 entries)

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Reset to defaults
id: Kembalikan ke standar

en: Request new password via e-mail.
id: Minta sandi baru lewat email.

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Username
id: Nama pengguna

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Enabled
id: Aktif

en: Action
id: Tindakan

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Available variables are:
id: Variabel yang bisa digunakan:

en: Edit
id: Sunting

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Password
id: Sandi

en: Weight
id: Bobot

en: The configuration options have been saved.
id: Opsi-opsi konfigurasi sudah disimpan.

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Add
id: Tambah

en: View
id: Lihat

en: Length
id: Panjang

en: History
id: Riwayat

en: The configuration options have been reset to their default values.
id: Opsi konfigurasi sudah dikembalikan ke nilai standarnya.

en: Create
id: Buat

en: Good
id: Baik

en: Roles
id: Peran

en: E-mail address
id: Alamat email

en: Warning
id: Peringatan

en: Other
id: Lainnya

en: Save changes
id: Simpan perubahan

en: Visibility settings
id: Pengaturan visibilitas

en: The changes have been saved.
id: Perubahan sudah disimpan.

en: Request new password
id: Lupa sandi

en: Blocked
id: Diblokir

en: Passwords match:
id: Kecocokan kata sandi:

en: User's {users}.uid.
id: {users}.uid anggota.

en: Role ID.
id: ID Pemeran.

en: Punctuation
id: Tanda baca

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
id: Untuk mengubah password pengguna saat ini, masukkan password baru di kedua field.

en: Weak
id: Lemah

en: Fair
id: Sedang

en: Current password
id: Sandi saat ini

en: Password settings
id: Pengaturan kata sandi

en: Weight for @title
id: Bobot @title
