Password Policy (7.x-1.8) - en to he translation catalogue (46 entries)

en: Save configuration
he: שמירת תצורה

en: Reset to defaults
he: חזרה להגדרות ברירת המחדל

en: Request new password via e-mail.
he: בקש סיסמה חדשה בדואר אלקטרוני.

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Username
he: שם משתמש

en: List
he: רשימה

en: Cancel
he: ביטול

en: Description
he: תיאור

en: Enabled
he: מופעל

en: Action
he: פעולה

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Available variables are:
he: המשתנים הזמינים הם:

en: Edit
he: עריכה

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Password
he: סיסמה

en: Weight
he: משקל

en: The configuration options have been saved.
he: ההגדרות נשמרו.

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: Save
he: שמירה

en: Add
he: הוספה

en: View
he: צפיה

en: Length
he: אורך

en: History
he: היסטוריה

en: The configuration options have been reset to their default values.
he: אפשרויות התצורה הוחזרו למצבן ההתחלתי.

en: Create
he: יצירה

en: Good
he: טוב

en: Roles
he: תפקידים

en: E-mail address
he: כתובת דואר אלקטרוני

en: Warning
he: אזהרה

en: Security
he: אבטחה

en: Other
he: אחר

en: Save changes
he: שמירת השינויים

en: Visibility settings
he: הגדרות ניראוּת

en: The changes have been saved.
he: השינויים נשמרו.

en: Request new password
he: חידוש סיסמה

en: Blocked
he: חסום

en: Passwords match:
he: הסיסמאות תואמות:

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
he: כדי לשנות את הסיסמה הנוכחית, יש להזין סיסמה בשני השדות.

en: Weak
he: חלש

en: Fair
he: בינוני

en: Current password
he: סיסמה נוכחית

en: Weight for @title
he: משקל ל@title
