Password policy (7.x-1.8) - en to kn translation catalogue (40 entries)

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: Reset to defaults
kn: ಪೂರ್ವನಿಯೋಜಿತವಾದದ್ದಕ್ಕೆ  ಮರಳಿಸು

en: Request new password via e-mail.
kn: ಇಮೈಲ್ ಮೂಲಕ ಹೊಸ ಪಾಸ್ ವರ್ಡ್ ಪಡೆಯಿರಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Note:
kn: ಟಿಪ್ಪಣಿ:

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: View
kn: ನೋಡು

en: Length
kn: ಉದ್ದ

en: History
kn: ಇತಿಹಾಸ

en: Create
kn: ಸೃಜಿಸು

en: Good
kn: ಉತ್ತಮ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: E-mail address
kn: ಇ-ಮೈಲ್ ವಿಳಾಸ

en: Warning
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ

en: Security
kn: ಸುರಕ್ಷತೆ

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: Delay
kn: ವಿಳಂಬ

en: Request new password
kn: ಹೊಸ ಗುರುತುಚಿಹ್ನೆ ಕೋರಿಕೆ

en: Blocked
kn: ನಿರ್ಬಂಧಿಸಲಾದ

en: Password quality:
kn: ಗುಪ್ತಪದದ ಗುಣಮಟ್ಟ:

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
kn: ನಿಮ್ಮ ಪಾಸ್ ವರ್ಡನ್ನು ಬದಲಿಸಲು ಹೊಸ ಪಾಸ್ ವರ್ಡನ್ನು  ಎರಡೂ ಚೌಕಗಳಲ್ಲಿ ತುಂಬಿ.

en: Fair
kn: ಸುಮಾರಾಗಿದೆ

en: Current password
kn: ಈಗಿನ ಗುಪ್ತಪದ(ಪಾಸ್ವರ್ಡ್)
