Password Policy (7.x-1.9) - en to ar translation catalogue (53 entries)

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Reset to defaults
ar: استرجاع الإعدادات الافتراضية

en: delete
ar: حذف

en: Request new password via e-mail.
ar: طلب كلمة مرور جديدة عن طريق البريد الإلكتروني.

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Operations
ar: عمليات

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: List
ar: لائحة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Enabled
ar: مفعل

en: Action
ar: إجراء

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: view
ar: عرض

en: Available variables are:
ar: المتغيرات المتاحة:

en: Edit
ar: تحرير

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Weight
ar: الوزن

en: The configuration options have been saved.
ar: تم حفظ خيارات الضبط.

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Save
ar: حفظ

en: Add
ar: إضافة

en: View
ar: عرض

en: Length
ar: الطول

en: History
ar: الأرشيف

en: The configuration options have been reset to their default values.
ar: تمت إعادة خيارات الضبط إلى قيمها المبدئية.

en: Create
ar: أنشئ

en: Good
ar: جيد

en: Roles
ar: الأدوار

en: E-mail address
ar: عنوان البريد الإلكتروني

en: Warning
ar: تحذير

en: Other
ar: آخر

en: Save changes
ar: حفظ التغييرات

en: Visibility settings
ar: إعدادات العرض

en: Change
ar: تغيير

en: The changes have been saved.
ar: تم حفظ التغييرات.

en: Request new password
ar: طلب كلمة مرور جديدة

en: Blocked
ar: ممنوع

en: Passwords match:
ar: تتطابق كلمتا السر:

en: Constraint
ar: قيد

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
ar: لتغير كلمة مرور المستخدم الحالية، أدخل كلمة المرور الجديدة في كلا الحقلين.

en: Password has been changed.
ar: تم تغيير كلمة المرور بنجاح

en: Weak
ar: ضعيف

en: Fair
ar: مقبول

en: Current password
ar: كلمة المرور الحالية

en: Constraints
ar: قيود

en: Weight for @title
ar: الوزن لـ @title

en: password policy
ar: ‫سياسة كلمة المرور
