Password policy (7.x-1.9) - en to ast translation catalogue (34 entries)

en: Save configuration
ast: Guardar configuración

en: Reset to defaults
ast: Valores predefiníos

en: delete
ast: desaniciar

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Submit
ast: Unviar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Username
ast: Nome d'usuariu

en: List
ast: Llista

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Description
ast: Descripción

en: Enabled
ast: Activáu

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: view
ast: vista

en: Available variables are:
ast: Las variables válidas son:

en: Edit
ast: Editar

en: Password
ast: Clave

en: Weight
ast: Pesu

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: edit
ast: editar

en: Save
ast: Guardar

en: Add
ast: Amestar

en: View
ast: Vista

en: History
ast: Historial

en: Create
ast: Crear

en: Good
ast: Bonu

en: E-mail address
ast: Señes de corréu-e

en: Other
ast: Otru

en: Save changes
ast: Guardar cambeos

en: Visibility settings
ast: Preferencies de visibilidá

en: The changes have been saved.
ast: Guardáronse los cambeos.

en: Request new password
ast: Pedir una clave nueva

en: Blocked
ast: Torgáu
