Password policy (7.x-1.9) - en to nn translation catalogue (39 entries)

en: Save configuration
nn: Lagre oppsett

en: Reset to defaults
nn: Sette tilbake til standard

en: delete
nn: slett

en: Request new password via e-mail.
nn: Be om nytt passord via e-post

en: Delete
nn: Slett

en: Submit
nn: Legg inn

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Username
nn: Brukarnamn

en: List
nn: Liste

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Description
nn: Beskriving

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: view
nn: vis

en: Edit
nn: Rediger

en: This action cannot be undone.
nn: Denne handlinga kan ikkje gjerast om.

en: Password
nn: Passord

en: Weight
nn: Vekt

en: The configuration options have been saved.
nn: Oppsettet er lagra.

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Name
nn: Namn

en: edit
nn: endre

en: Save
nn: Lagre

en: View
nn: Sjå på

en: History
nn: Historikk

en: Create
nn: Lag

en: Good
nn: God

en: Roles
nn: Roller

en: E-mail address
nn: E-postadresse

en: Other
nn: Andre

en: Save changes
nn: Lagre endringar

en: Request new password
nn: Be om nytt passord

en: Blocked
nn: Blokkert

en: Passwords match:
nn: Like passord:

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
nn: Skriv inn det nye passordet i begge felta for å endre passordet du har nå.

en: Weak
nn: Svak

en: Fair
nn: Toleg

en: Current password
nn: Noverande passord
