PasswordResetTabs (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: Create a new user account.
it: Crea un nuovo profilo utente.

en: Request new password via e-mail.
it: Richiedi una nuova password tramite e-mail.

en: Request new password
it: Richiedi nuova password

en: Create new account
it: Crea nuovo profilo

en: Account settings
it: Impostazioni profilo

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
it: Hai provato ad usare un link per l'accesso valido una volta sola che è scaduto. Richiedine uno nuovo usando il form qui sotto.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
it: Ulteriori informazioni sono state inviate al tuo indirizzo e-mail.
