Past Log (7.x-1.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (43 entries)

en: Submit
fa: ثبت

en: Username
fa: نام کاربری

en: more
fa: بیشتر

en: Logging
fa: ثبت کردن

en: Date
fa: تاریخ

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Message
fa: پیغام

en: Weight
fa: وزن

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Form ID
fa: شناسه‌ی فرم

en: Timestamp
fa: الگوی زمانی

en: ID
fa: شناسه

en: User
fa: کاربر

en: Error
fa: خطا

en: All
fa: همه

en: Page
fa: صفحه

en: Module
fa: ماژول

en: Severity
fa: شدت

en: Warning
fa: اخطار

en: Desc
fa: نزولی

en: Arguments
fa: آرگومان‌ها

en: Operation
fa: عملکرد

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Notice
fa: اطلاعیه

en: Info
fa: اطلاعات

en: Apply
fa: تایید

en: Debug
fa: اشکال زدایی

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Offset
fa: جابجایی

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Emergency
fa: وضعیت اضطراری

en: Alert
fa: هشدار

en: Critical
fa: بحرانی

en: Data value
fa: مقدار داده

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
