Past Log (7.x-1.0-alpha3) - en to it translation catalogue (34 entries)

en: Username
it: Nome utente

en: more
it: altro

en: Date
it: Data

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Message
it: Messaggio

en: Weight
it: Peso

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: Form ID
it: ID del form

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: User
it: Utente

en: All
it: Tutti

en: Page
it: Pagina

en: Module
it: Modulo

en: Location
it: Posizione

en: Session ID
it: ID sessione

en: Severity
it: Rilevanza

en: Desc
it: Disc

en: Operation
it: Operazione

en: Sort by
it: Ordina per

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Apply
it: Applica

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Offset
it: Scostamento

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Data key
it: Codice dei dati

en: Data value
it: Valore

en: Master
it: Principale

en: View profile
it: Vedi il profilo
