Past Log (7.x-1.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (38 entries)

en: Username
pt: Nome de usuário

en: more
pt: mais

en: Logging
pt: Autenticando

en: Date
pt: Data

en: Search
pt: Buscar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Message
pt: Mensagem

en: Weight
pt: Peso

en: Label
pt: Rótulo

en: Default
pt: Padrão

en: Form ID
pt: ID do formulário

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: User
pt: Usuário

en: All
pt: Tudo

en: Page
pt: Página

en: Module
pt: Módulo

en: Location
pt: Localização

en: Session ID
pt: ID da sessão

en: Severity
pt: Severidade

en: Desc
pt: Decrescente

en: Referrer
pt: Referência

en: Operation
pt: Operação

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: ‹ previous
pt: ‹ anterior

en: next ›
pt: próximo ›

en: Apply
pt: Aplicar

en: « first
pt: « primeiro

en: last »
pt: último »

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Data key
pt: Chave de dados

en: Data value
pt: Valor dos dados

en: Actor
pt: Ator

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: View profile
pt: Exibir perfil
