Past Log (7.x-1.0-alpha3) - en to oc translation catalogue (33 entries)

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: more
oc: mai

en: Date
oc: Data

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Message
oc: Messatge

en: Weight
oc: Pes

en: Label
oc: Etiqueta

en: Default
oc: Per defaut

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Unknown
oc: Desconegut

en: User
oc: Utilizaire

en: All
oc: Tot

en: Page
oc: Pagina

en: Module
oc: Modul

en: Location
oc: Emplaçament

en: Session ID
oc: Identificant de session

en: Severity
oc: Importància

en: Referrer
oc: Referent

en: Operation
oc: Operacion

en: Sort by
oc: Triar per

en: ‹ previous
oc: ‹ precedent

en: next ›
oc: seguent ›

en: Apply
oc: Aplicar

en: « first
oc: « primièr

en: last »
oc: darrièr »

en: Offset
oc: Decalatge

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Data value
oc: Valor de la donada

en: Master
oc: Maître
