Past Log (7.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (40 entries)

en: Submit
pt: Enviar

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: more
pt: mais

en: Logging
pt: Registos

en: Date
pt: Data

en: Search
pt: Pesquisar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Message
pt: Mensagem

en: Weight
pt: Peso

en: Label
pt: Etiqueta

en: Default
pt: Por defeito

en: Form ID
pt: ID do formulário

en: Timestamp
pt: Registo data/hora

en: User
pt: Utilizador

en: Error
pt: Erro

en: All
pt: Todos

en: Page
pt: Página

en: Module
pt: Módulo

en: Severity
pt: Severidade

en: Warning
pt: Aviso

en: Arguments
pt: Argumentos

en: Operation
pt: Operação

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: ‹ previous
pt: ‹ anterior

en: next ›
pt: seguinte ›

en: Notice
pt: Aviso

en: Info
pt: Informações

en: Apply
pt: Aplicar

en: Debug
pt: Depuração

en: « first
pt: « primeira

en: last »
pt: última »

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Emergency
pt: Emergência

en: Alert
pt: Alerta

en: Critical
pt: Crítico

en: Master
pt: Principal

en: The user that triggered the event.
pt: O utilizador que iniciou o evento
