Patch manager (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (24 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Development
fr: Développement

en: List
fr: Lister

en: more
fr: plus

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Name
fr: Nom

en: Add
fr: Ajouter

en: Path
fr: Chemin

en: Issue
fr: Ticket

en: Configure
fr: Configurer

en: Created
fr: Créé

en: Simple List
fr: Liste simple

en: Node: Type
fr: Nœud : type de contenu

en: Defaults
fr: Paramètres par défaut

en: Sort by
fr: Trier par

en: next ›
fr: suivant ›

en: Apply
fr: Appliquer

en: « first
fr: « premier

en: last »
fr: dernier »

en: Offset
fr: Décalage

en: Scan
fr: Parcourir

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: ‹ prev
fr: < préc.
