Patch manager (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Development
it: Sviluppo

en: List
it: Elenco

en: Description
it: Descrizione

en: more
it: altro

en: Reset
it: Ripristina

en: Name
it: Nome

en: Add
it: Aggiungi

en: Path
it: Percorso

en: Configure
it: Configura

en: Created
it: Creato

en: Module
it: Modulo

en: Desc
it: Disc

en: Simple List
it: Lista Semplice

en: Node: Type
it: Nodo: Tipo

en: Defaults
it: Impostazioni predefinite

en: Sort by
it: Ordina per

en: next ›
it: seguente ›

en: Apply
it: Applica

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Offset
it: Scostamento

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -
