PatchInfo (7.x-1.1) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Administration
id: Administrasi

en: settings
id: pengaturan

en: Modules
id: Modul

en: warning
id: peringatan

en: Themes
id: Tema

en: Recommended version:
id: Versi yang disarankan:

en: Security update:
id: Update keamanan:

en: Latest version:
id: Versi terbaru:

en: Development version:
id: Versi pengembangan:

en: Also available:
id: Juga tersedia:

en: Drupal core
id: Inti Drupal

en: Includes: %includes
id: Menyertakan: %includes

en: Disabled modules
id: Modul tidak aktif

en: Disabled themes
id: Tema perwajahan tidak aktif

en: Includes:
id: Termasuk:

en: Enabled: %includes
id: Aktif: %includes

en: Disabled: %disabled
id: Nonaktif: %disabled

en: Depends on: !basethemes
id: Memerlukan: !basethemes

en: Required by: %subthemes
id: Dibutuhkan oleh: %subthemes
