Path Access (7.x-1.0-beta1) - en to uk translation catalogue (8 entries)

en: Pages
uk: Сторінки

en: Operations
uk: Операції

en: Access control
uk: Контроль доступу

en: edit
uk: редагувати

en: Page specific visibility settings
uk: Налаштування, що стосуються видимості сторінок

en: User Role
uk: Роль користувача

en: Access only the listed pages.
uk: Доступ лише до перелічених сторінок.

en: Enter one page per line as a path. The '*' character is a wildcard. Example paths are '<em>blog</em>' for the blog page and '<em>blog/*</em>' for every personal blog. '<em>&lt;front&gt;</em>' is the front page.
uk: Введіть одну сторінку на рядок у вигляді шляху Друпалу. Позначка '*' означає будь-який символ. Наприклад, '<em>blog</em>' для сторінки блоґу і '<em>blog/*</em>' для кожного персонального блоґу. '<em>&lt;front&gt;</em>' -- головна сторінка.
