Path Breadcrumbs (7.x-3.0-beta1) - en to it translation catalogue (47 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Value
it: Valore

en: Actions
it: Azioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Disabled
it: Disattivato

en: Edit
it: Modifica

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Import
it: Importa

en: Export
it: Esporta

en: Back
it: Indietro

en: Save
it: Salva

en: Update
it: Aggiorna

en: Path
it: Percorso

en: Continue
it: Continua

en: Site
it: Sito

en: Basic
it: Di base

en: Argument
it: Parametro

en: Clone
it: Clona

en: Arguments
it: Parametri

en: Basic settings
it: Impostazioni di base

en: Change
it: Cambia

en: Delimiter
it: Delimitatore

en: Revert
it: Ripristina

en: Site information
it: Informazioni sul sito

en: You are here
it: Tu sei qui

en: Translatable
it: Traducibile

en: Export data
it: Esporta dati

en: Cache lifetime
it: Durata della cache

en: Keyword
it: Parola chiave

en: Finish
it: Termina

en: Translate
it: Traduci

en: Permanent
it: Permanente

en: Temporary
it: Temporaneo

en: Link title
it: Titolo del link

en: Delete link
it: Link elimina

en: Add more
it: Aggiungi

en: Link path
it: Percorso del link

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Site-wide settings and other global information.
it: Informazioni sul sito e altre informazioni globali.

en: Multilingual - Internationalization
it: Multilingue - Internazionalizzazione

en: Performance settings
it: Impostazioni per le prestazioni
