Path Breadcrumbs (7.x-3.0-beta4) - en to fi translation catalogue (58 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Value
fi: Arvo

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Weight
fi: Paino

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Import
fi: Tuo

en: Export
fi: Vie

en: Back
fi: Takaisin

en: Save
fi: Tallenna

en: Update
fi: Päivitys

en: Path
fi: Polku

en: Continue
fi: Jatka

en: Site
fi: Sivusto

en: Basic
fi: Perusasetukset

en: Argument
fi: Argumentti

en: Clone
fi: Kloonaa

en: Arguments
fi: Argumentit

en: Basic settings
fi: Perusasetukset

en: Change
fi: Muuta

en: Delimiter
fi: Rajoitin

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: Site information
fi: Sivuston tiedot

en: You are here
fi: Olet täällä

en: Translatable
fi: Käännettävissä

en: Export data
fi: Vie dataa

en: Keyword
fi: Avainsana

en: Finish
fi: Valmis

en: Translate
fi: Käännä

en: Permanent
fi: Pysyvä

en: Temporary
fi: Tilapäinen

en: Link title
fi: Linkin otsikko

en: Delete link
fi: Poistolinkki

en: Add more
fi: Lisää lisää

en: Link path
fi: Linkin polku

en: Invalid arg <em>%</em>. All arguments must be named with keywords.
fi: Epäkelpo argumentti <em>%</em>. Kaikkien argumenttien on oltava nimetty avainsanoilla.

en: No context assigned
fi: Ei kontekstia määriteltynä

en: Position in path
fi: Sijainti polussa

en: Context assigned
fi: Määritelty konteksti

en: The path %path has no arguments to configure.
fi: Polulla %path ei ole säädettäviä argumentteja.

en: No context selected
fi: Ei kontekstia valittuna

en: Context identifier
fi: Kontekstin tunnistin

en: Selection rules
fi: Valintasäännöt

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Unable to get an import from the code. Errors reported: @errors
fi: Sisällön tuonti koodista epäonnistui. Virheet: @errors

en: Site-wide settings and other global information.
fi: Sivustonlaajuiset asetukset ja muu sivuston laajuinen tieto.

en: If there is more than one variant on a page, when the page is visited each variant is given an opportunity to be displayed. Starting from the first variant and working to the last, each one tests to see if its selection rules will pass. The first variant that meets its criteria (as specified below) will be used.
fi: Jos sivulla on enemmän kuin yksi muunnos, jokaiselle muunnokselle tarjotaan mahdollisuus tulla esitetyksi sivulla käytäessä. Alkaen ensimmäisestä muunnoksesta viimeiseen asti, jokainen niistä tarkistaa valitasääntöjen täyttymisen. Ensimmäistä muunnosta käytetään jos se täyttää alla kuvatut kriteerit.

en: The first element in a path may not be dynamic.
fi: Polun ensimmäinen elementti ei voi olla dynaaminen.

en: Multilingual - Internationalization
fi: Monikielinen - Kansainvälistäminen

en: Performance settings
fi: Suorituskykyasetukset

en: URL path cleaning method
fi: Verkko-osoitteen siistinnän tapa
