Path Breadcrumbs (7.x-3.0-beta5) - en to ar translation catalogue (42 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Value
ar: القيمة

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disable
ar: تعطيل

en: Disabled
ar: معطل

en: Edit
ar: تحرير

en: Weight
ar: الوزن

en: Depth
ar: العمق

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Import
ar: استيراد

en: Export
ar: تصدير

en: Back
ar: رجوع

en: Save
ar: حفظ

en: Update
ar: تحديث

en: Path
ar: المسار

en: Continue
ar: متابعة

en: Site
ar: موقع

en: Vocabulary
ar: المعجم

en: Term
ar: المصطلح

en: Is less than or equal to
ar: أقل من أو مساو

en: Is equal to
ar: يساوي

en: Is greater than or equal to
ar: أكبر من أو يساوي

en: Basic
ar: الأساسي

en: Argument
ar: وسيط

en: Clone
ar: استنساخ

en: Arguments
ar: المتغيرات

en: Operator
ar: العامل

en: Change
ar: تغيير

en: Delimiter
ar: مُحَدِد

en: Revert
ar: استرجع

en: Site information
ar: معلومات الموقع

en: You are here
ar: أنت هنا

en: Translatable
ar: قابل للترجمة

en: Keyword
ar: كلمة مفتاحيّة

en: Finish
ar: إنهاء

en: Translate
ar: ترجمة

en: Delete link
ar: رابط الحذف
