Path Breadcrumbs (7.x-3.0-beta5) - en to cy translation catalogue (38 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Value
cy: Gwerth

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Enable
cy: Galluogi

en: Disable
cy: Analluogi

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Edit
cy: Golygu

en: Weight
cy: Pwysau

en: Depth
cy: Dyfnder

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Import
cy: Mewnfudo

en: Export
cy: Allfudo

en: Save
cy: Cadw

en: Update
cy: Diweddaru

en: Path
cy: Llwybr

en: Continue
cy: Parhau

en: Vocabulary
cy: Geirfa

en: Is less than or equal to
cy: Yn llai nag neu yn hafal i

en: Is equal to
cy: Yn gyfartal i

en: Is greater than or equal to
cy: Mae'n fwy nag neu'n hafal i

en: Basic
cy: Sylfaenol

en: Argument
cy: Arg

en: Clone
cy: Clôn

en: Arguments
cy: Argiau

en: Operator
cy: Gweithredydd

en: Basic settings
cy: Gosodiadau sylfaenol

en: Revert
cy: Dychwelyd

en: Site information
cy: Gwybodaeth am y safle

en: You are here
cy: Rydych yma

en: Translate
cy: Cyfieithu

en: Permanent
cy: Parhaol

en: Temporary
cy: Dros dro

en: Link title
cy: Pennwad dolen

en: Delete link
cy: Dileu dolen
