Path Breadcrumbs (7.x-3.0-beta6) - en to pt translation catalogue (61 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Value
pt: Valor

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Enable
pt: Ativar

en: Disable
pt: Desativar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Edit
pt: Editar

en: Weight
pt: Peso

en: Depth
pt: Profundidade

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Import
pt: Importar

en: Export
pt: Exportar

en: Back
pt: Voltar

en: Save
pt: Guardar

en: Update
pt: Atualizar

en: Continue
pt: Continuar

en: Site
pt: Sítio

en: Vocabulary
pt: Vocabulário

en: Term
pt: Termo

en: Is less than or equal to
pt: É menor ou igual a

en: Is equal to
pt: É igual a

en: Is greater than or equal to
pt: É maior ou igual a

en: Basic
pt: Básico

en: Argument
pt: Argumento

en: Clone
pt: Clonar

en: Arguments
pt: Argumentos

en: Operator
pt: Operador

en: Basic settings
pt: As definições básicas

en: Change
pt: Mudar

en: Delimiter
pt: Delimitador

en: Revert
pt: Reverter

en: Site information
pt: Informação do sítio

en: You are here
pt: Está aqui

en: Translatable
pt: Traduzível

en: Export data
pt: Exportar dados

en: Other settings
pt: Outras opções

en: Keyword
pt: Palavra-chave

en: Finish
pt: Finalizar

en: Translate
pt: Traduzir

en: Administration theme
pt: Tema de administração

en: Permanent
pt: Permanente

en: Temporary
pt: Temporário

en: Link title
pt: Titulo da ligação

en: Delete link
pt: Eliminar ligação

en: Add more
pt: Adicione mais

en: Link path
pt: Caminho da ligação

en: Invalid arg <em>%</em>. All arguments must be named with keywords.
pt: Argumento <em>%</em> invalido.Todos os argumentos devem ser nomeados com palavras-chave.

en: No context assigned
pt: Nenhum contexto atribuído

en: Position in path
pt: Posição no caminho

en: Context assigned
pt: Contexto atribuído

en: The path %path has no arguments to configure.
pt: O caminho %path não tem argumentos para configurar.

en: No context selected
pt: Nenhum contexto selecionado

en: Context identifier
pt: Identificador de contexto

en: Breadcrumbs
pt: Navegação estruturada

en: Site-wide settings and other global information.
pt: Configurações globais e outras informações que afetam todo o site.

en: Multilingual - Internationalization
pt: Multilíngue - Internationalization

en: Performance settings
pt: Definições de desempenho

en: Current page title
pt: Título da página atual
