Path Breadcrumbs (7.x-3.0-beta7) - en to tr translation catalogue (63 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Value
tr: Değer

en: Actions
tr: Eylemler

en: Cancel
tr: İptal

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Edit
tr: Düzenle

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Depth
tr: Derinlik

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Back
tr: Geri

en: Save
tr: Kaydet

en: Update
tr: Güncelle

en: Path
tr: Yol

en: Continue
tr: Devam et

en: Menu link
tr: Menü bağlantısı

en: Vocabulary
tr: Sözlük

en: Term
tr: Terim

en: Is less than or equal to
tr: Küçük ya da eşittir

en: Is equal to
tr: eşittir

en: Is greater than or equal to
tr: Büyük ya da eşittir

en: Pathauto
tr: OtoYol

en: Basic
tr: Temel

en: Argument
tr: Değişken

en: Clone
tr: Kopya

en: Arguments
tr: Değişkenler

en: Operator
tr: İşletmen

en: Basic settings
tr: Temel ayarlar

en: Change
tr: Değiştir

en: Delimiter
tr: Ayırıcı

en: Revert
tr: Geri al

en: Site information
tr: Site bilgisi

en: You are here
tr: Buradasınız

en: Translatable
tr: Çevrilebilir

en: Export data
tr: Verileri dışarı aktar

en: Cache lifetime
tr: Önbellek ömrü

en: Keyword
tr: Anahtar kelime

en: Finish
tr: Bitir

en: Translate
tr: Çevir

en: Administration theme
tr: Yönetim teması

en: Permanent
tr: Kalıcı

en: Temporary
tr: Geçici

en: Delete link
tr: Bağlantıyı sil

en: Add more
tr: Ekle

en: Link path
tr: Bağlantı yolu

en: Link ID
tr: Bağlantı ID

en: Theming settings
tr: Tema ayarları

en: Selection rules
tr: Seçim kuralları

en: The unique ID of the menu link.
tr: Menü bağlantısının özgün ID numarası.

en: The title of the menu link.
tr: Menü bağlantısının başlığı.

en: Site-wide settings and other global information.
tr: Site geneli için ayarlar ve diğer genel bilgiler.

en: Performance settings
tr: Performans ayarları

en: URL path cleaning method
tr: URL yolunu temizleme yöntemi

en: Rich snippets support
tr: Rich snippets desteği

en: @amount minutes
tr: @amount dakika

en: @amount hours
tr: @amount saat

en: @amount days
tr: @amount gün
