Path Breadcrumbs (7.x-3.0-rc1) - en to nl translation catalogue (60 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Value
nl: Waarde

en: Actions
nl: Acties

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Edit
nl: Bewerken

en: Weight
nl: Gewicht

en: Depth
nl: Diepte

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Import
nl: Importeren

en: Export
nl: Exporteren

en: Back
nl: Terug

en: Save
nl: Opslaan

en: Update
nl: Bijwerken

en: Path
nl: Pad

en: User
nl: Gebruiker

en: Continue
nl: Doorgaan

en: Site
nl: Website

en: Menu link
nl: Menulink

en: Vocabulary
nl: Woordenlijst

en: Is less than or equal to
nl: Is kleiner dan of gelijk aan

en: Is equal to
nl: Is gelijk aan

en: Is greater than or equal to
nl: Is groter dan of gelijk aan

en: Basic
nl: Basis

en: Clone
nl: Dupliceren

en: Arguments
nl: Argumenten

en: Basic settings
nl: Basisinstellingen

en: Change
nl: Wijzigen

en: Delimiter
nl: Scheidingsteken

en: Revert
nl: Terugzetten

en: Site information
nl: Websitegegevens

en: You are here
nl: U bent hier

en: Translatable
nl: Vertaalbaar

en: Export data
nl: Gegevens exporteren

en: Cache lifetime
nl: Cache-levensduur

en: Other settings
nl: Andere instellingen

en: A single user object.
nl: Een enkel gebruikersobject.

en: Keyword
nl: Trefwoord

en: Finish
nl: Voltooien

en: Translate
nl: Vertalen

en: Administration theme
nl: Beheerthema

en: Temporary
nl: Tijdelijk

en: Link title
nl: Linktitel

en: Delete link
nl: Verwijderlink

en: Add more
nl: Meer toevoegen

en: Link path
nl: Linkpad

en: No context selected
nl: Geen context geselecteerd

en: Selection rules
nl: Selectieregels

en: Breadcrumbs
nl: Kruimelpad

en: The unique ID of the menu link.
nl: De unieke ID van de menulink

en: The title of the menu link.
nl: De titel van de menulink

en: Multilingual - Internationalization
nl: Meertalig - Internationalisering

en: Performance settings
nl: Prestatie-instellingen

en: Update and Save
nl: Bijwerken en opslaan

en: Current page title
nl: Titel van de huidige pagina
