Path Breadcrumbs (7.x-3.2) - en to fa translation catalogue (56 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Value
fa: مقدار

en: Actions
fa: عملکردها

en: Cancel
fa: لغو

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Edit
fa: ویرایش

en: Weight
fa: وزن

en: Depth
fa: عمق

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Import
fa: ورود

en: Export
fa: استخراج

en: Back
fa: بازگشت

en: Save
fa: ذخیره

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Path
fa: مسیر

en: User
fa: کاربر

en: Continue
fa: ادامه

en: Site
fa: سایت

en: Menu link
fa: پیوند منو

en: Vocabulary
fa: واژگان

en: Term
fa: واژه

en: Is less than or equal to
fa: کوچکتر یا مساوی است با

en: Is equal to
fa: برابر است با

en: Is greater than or equal to
fa: بزرگتر یا مساوی است با

en: Basic
fa: پایه

en: Argument
fa: آرگومان

en: Clone
fa: تکرار

en: Arguments
fa: آرگومان‌ها

en: Operator
fa: عملگر

en: Basic settings
fa: تنظیمات پایه

en: Change
fa: تغییر

en: Delimiter
fa: جدا کننده

en: Revert
fa: بازگشت

en: Site information
fa: اطلاعات سایت

en: You are here
fa: شما اینجا هستید

en: Translatable
fa: قابل ترجمه

en: Keyword
fa: کلید واژه

en: Finish
fa: پایان

en: Translate
fa: ترجمه

en: Administration theme
fa: پوسته مدیریت

en: Permanent
fa: دائمی

en: Temporary
fa: موقت

en: Link title
fa: عنوان پیوند

en: Delete link
fa: پیوند حذف

en: Add more
fa: افزودن تعداد بیشتر

en: Link path
fa: آدرس پیوند

en: Link ID
fa: شناسه پیوند

en: Breadcrumbs
fa: مسیر‌های راهنما

en: The unique ID of the menu link.
fa: شناسه یکتا پیوند منو.

en: The title of the menu link.
fa: عنوان پیوند منو.

en: Multilingual - Internationalization
fa: چندزبانه - بین‌المللی‌سازی
