Path Breadcrumbs (7.x-3.3) - en to hi translation catalogue (41 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Value
hi: मान

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Weight
hi: मान

en: Depth
hi: गहराई

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Import
hi: आयात करें

en: Export
hi: निर्यात करें।

en: Back
hi: वापस

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Path
hi: मार्ग

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Continue
hi: जारी रखें

en: Site
hi: साइट

en: Menu link
hi: मेनू लिंक

en: Vocabulary
hi: शब्दावली

en: Is less than or equal to
hi: से छोटा या समतुल्य

en: Is equal to
hi: बराबर

en: Is greater than or equal to
hi: बड़ा या बराबर

en: Basic
hi: सामान्य

en: Argument
hi: तर्क

en: Basic settings
hi: बेसिक सेटिंग्स

en: Change
hi: परिवर्तन

en: Delimiter
hi: सीमाँकक

en: Revert
hi: वापिस लाएँ

en: Site information
hi: साइट जानकारी

en: You are here
hi: आप यहाँ हैं

en: Translatable
hi: अनुवाद योग्य

en: Translate
hi: अनुवाद

en: Administration theme
hi: थीम प्रशासन

en: Permanent
hi: स्थाई

en: Temporary
hi: अस्थाई
